UAB ARBANA

Šaldymo įranga ir technologijos

Geoterminis šildymas

Šiluminis siurblys - tai ekonomiška bei ekologiškai švari šildymo sistema. Šiluma šildymui bei karšto vandens paruošimui gaunama iš aplinkos, t. y. iš grunto, vandens ar artezinio vandens. Naudojant aplinkos šilumą, šiluminis siurblys gali sugeneruoti 3-5kW šilumos, panaudojant tik 1kW elektros energijos. Pvz. tam, kad apšildyti 200 m2 šiuolaikišką namą, užtenka tik 3kW galios šiluminio siurblio.

Šiluminio siurblio veikimo principas:

Atšaldytas šaltnešys, judėdamas per vamzdžius po žeme ar vandenyje, šildomas keliais laipsniais. Šaltnešys, praeidmas per šilumokaitį, atiduoda suakumuliuotą šilumą į vidinį kontorą, užpildytą freonu. Esant mažam slėgiui garintuve ir -5C temperatūrai, freonas pereina iš skystos būsenos į garų būseną. Kompresorius suspaudžia freoną iki aukštos temperatūros ir jau karštos dujos juda į antrą šilumokaitį, kur vyksta šilumos perėjimas į šildymo sistemą. Atšalęs freonas vėl tampa skystas, o vidinio kontūro sušildytas šaltnešys perduoda šilumą vartotojui. Tokio ciklo darbo principą aprašinėja Karno dėsnis, žinomas mums iš mokyklinio fizikos kurso.

Ekonomiškumas:

Pirmos išlaidos šiluminio siurblio įsigijimui siekia apie 300-600 EUR už 1kW šilumos. Atsižvelgiant į finansinį ekonomiškumą šiluminis siurblys nusileidžia tik kieto kuro katilams ir yra ekonomiškesnis negu dujų katilai. Pagal ekologiškumo lygį šiluminis siurblys pirmauja tarp visų šildymo sistemų.

Tam, kad apskaičiuoti šiluminio siurblio galingumą Jūsų namui, reikia atkreipti dėmesį, kaip yra apšildytas namas. Vidutiniškai tai siekia:

Gerai apšildytas pastatas: 50 w/m2.

Blogai apšildytas pastas (senos statybos): 80-100 w/m2.

Daugiau informacijos cia http://terraenergy.lt/